Yurtiçi Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
X

120S Slim Fit Pantolon-Lacivert SKU: (3W2M0115D032)

₺999,95
₺1.299,94
Availability: Please select required attribute(s)
Products specifications
Attribute name Attribute value
Renk
Lacivert  

 * %70 Yün - Wool %30 Polymaid

* Dar Kesim

* Mevsimlik Kumaş

* Pilesiz 

 

 

           İADE ve DEĞİŞİM ŞARTLARI

                 Şirketimiz, tüketici haklarını korumakta ve satış sonrası müşteri memnuniyetini en ön planda tutmaktadır. Satın aldığınız ürünlerle ilgili yaşayabileceğiniz memnuniyetsizlik, üretim ve servis kaynaklı her türlü sorun, titizlikle değerlendirilmekte ve en kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır.
 
·         ÜRÜN SEVKİYATI
 
              Ürünleriniz sipariş tarihini takiben 1 ya da 2  iş günü içerisinde ilgili  kargo firmasına teslim edilmektedir.
 
·         İADE VEYA DEĞİŞİM YAPILACAK ÜRÜNÜN FATURASI
 
                 İade ve değişimi yapılacak ürünün faturasının tüm nüshaları ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir.
İade ve değişimi yapılacak ürünün faturasının yanında iade bölümü mevcuttur. İade ve değişim işlemleriniz için bu bölümü doldurmanız gerekmektedir.
 
·         DEĞİŞİM YAPILACAK ÜRÜN
 
 1. Tarafınıza ulaşan, kullanılmayan, ambalajı bozulmamış, etiketi üzerinde ürünün değişimini, teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde, faturanızın yanında bulunan değişim bölümünü doldurarak,ürün değişimi ya da beden değişimi talep ettiğinizi belirterek tarafımıza Akbay Tekstil adına Aras Kargo ile alıcı ödemeli olarak gönderdiğiniz  takdirde işleminiz yapılacaktır. (İadenizi gönderdikten sonra, gerekli olması halinde sizden Aras Kargo'ya ait 12 haneli gönderi kodunuz talep edilebilir. Sorun yaşamamanız adına, gönderi kodunuzu lütfen saklayınız.)
 
Bunun dışında herhangi bir kargo şirketiyle elimize ulaşan ürünlerin iadesi ve ulaşım bedeli kabul edilmeyecektir.
Ürünlerinize ilişkin değişim işlemi 1 kez gerçekleştirilebilmektedir.
Ürününüz tarafımıza ulaştığı gün itibariyle 1 ya da 2  iş günü içerisinde işlem görecek olup  bu süreçte sistemimizde ürün mevcut ise işleminiz  yapılarak tarafınıza sevkiyatı yapılacaktır. Aksi taktirde size geri dönüş yapılıp, bilgisi verilecektir.

2. Tarafınıza ulaşan, kullanılmayan, ambalajı bozulmamış, etiketi üzerinde ürünün değişimini, teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde faturanızı ibraz ederek mağazalardan beden değişimi yapılabilmektedir. Fakat ürünün aynı kodda başka rengi ve bedeni olması şartı ile ürünün diğer renk varyantları ile değişimi de mümkündür.
 
3. Değişimi yapılan ürüne ilişkin iade işlemi yapılamamakta olup, her sipariş için değişim ya da iade hakkı tek seferlik bir seçimlik haktır.

4. Niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan hijyenik durumu hassas olan ürünlerin(iç çamaşırı, mayo, kozmetik vb.) iade ve değişimi yapılmamaktadır.
 
·         İADESİ / İPTALİ YAPILACAK ÜRÜN (CAYMA HAKKI)
 
                   Satış Sözleşmesinin Cayma Hakkı maddesi kapsamında tarafınıza ulaşan, kullanılmayan, ambalajı bozulmamış, etiketi üzerinde ürünün iadesini teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde, faturanızın yanında bulunan iade bölümünü doldurarak, tarafımıza gönderimini gerçekleştirdiğiniz ürünlerin tutar iadesi talep ettiğinizi belirterek Akbay Tekstil adına Aras Kargo ile (Ücreti müşteriye ait) gönderdiğiniz takdirde işleminiz yapılacaktır. (İadenizi gönderdikten sonra, gerekli olması halinde sizden Aras Kargo'ya ait 12 haneli gönderi kodunuz talep edilebilir. Sorun yaşamamanız adına, gönderi kodunuzu lütfen saklayınız.)
                   Bunun dışında herhangi bir kargo şirketiyle elimize ulaşan ürünlerin iadesi ve ulaşım bedeli kabul edilmeyecektir.
Ürününüz  tarafımıza ulaştığı gün itibariyle iade işleminiz  10 iş günü içerisinde yapılacak olup, İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Genel prosedür olarak bir sonraki dönem ekstresine (1 ay) yansıtılmaktadır. 
Online satış ve mağaza stoklarının farklılığı sebebiyle ürünlerinizle ilgili mağazalarımızdan işlem yapılamamaktadır.
 
·         SİPARİŞ İPTALİ

Siparişini verdiğim ürün ne zaman elimize ulaşır?

Kredi kartı ile vereceğiniz siparişlerinizde banka onayı anında alınabilmekte ve siparişiniz hemen hazırlık aşamasına alınabilmektedir. Havale siparişlerinizde yatırmış olduğunuz ödeme, her mesai günü başlangıcında hesaplarımız kontrol edilerek takip edilmekte ve ödemesi gelen siparişler hazırlık aşamasına alınmaktadır. Eğer siparişinizdeki ürünlerin tedarik aşamasında herhangi bir problem yaşanırsa, ürünle ilgili tüm bilgiler mağaza yetkililerimizce sistemimizde kayıtlı e-mail adresinize gönderilmektedir. Satın aldığınız ürünler en kısa süre içinde size ulaştırılmak üzere kargo firmasına teslim edilmektedir. Kargo firmaları paketleri teslim aldıktan sonra bulunduğunuz bölgeye göre 3 İş günü içerisinde, adrese teslimat yapılan bölgelerde adresinize, adrese teslimat yapılamayan bölgelerde ilgili kargo şubesine paketleri ulaştırmaktadır.      

 

Siparişim hangi kargo firması ile gönderilecek?

Firmamızın MNG kargo firması ile anlaşması bulunmaktadır.

Askeri bölgelerin güvenlik kurallarından dolayı bu bölgelere adres teslimi yapılamamaktadır. Zaman zaman bölge kaynaklı teslimat yapılmasını engelleyici veya yavaşlatıcı nedenlerden dolayı teslimatlarda gecikme yaşanabilmektedir.

 

Siparişimin kargoya verildiğini nasıl anlayacağım ?

Sitemizden vermiş olduğunuz siparişleriniz kargoya teslim edildiklerinde, sistemimizde kayıtlı e-mail adresinize siparişiniz ile ilgili kargo gönderi bilgileri otomatik olarak gönderilmektedir.

Ayrıca sitemize üye girişi yaptığınızda, hesabım bölümünden siparişlerinizi görüntüleyebilir ve siparişinizin durumunu anlık olarak görüntüleyebilirsiniz.

 

Siparişimi teslim alırken herhangi bir ücret ödeyecek miyim?

Teslimat sırasında kesinlikle ekstra bir ücret alınmamaktadır. Kargo görevlisi sizden herhangi bir ücret istediği takdirde lütfen bizimle irtibata geçiniz.

 

Siparişim arızalı ya da yanlış geldi ne yapmalıyım?

Siparişiniz kargo görevlisi tarafınızdan size ulaştırıldığında teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapmanız ve herhangi bir hasar durumunda `Hasar Tespit Tutanağı` hazırlatmanız gerekmektedir. Hasar tespit tutanağı ile ilgili olarak dikkat etmeniz gereken bir diğer husus kargo görevlilerinin tutanakta belirttikleri açıklamalardır. Örneğin, `Kolide hasar bulunmamaktadır. Ürün hasarlıdır.` gibi bir tutanak, ürünün taşıma esnasında hasar görmediği şeklinde yorumlanacağından değişim esnasında problem yaratmaktadır. Hasarlı çıkan ürününüz için mutlaka tam ve doğru kelimelerle tutanak tutulması için görevliyi uyarınız.

(Örn : Ürün elime ulaştığında kontrol edilmiş ve hasarlı olduğu görülmüştür. )

Siparişinizi teslim aldıktan sonra fark ettiğiniz hasar durumlarında ise kargo şubenize hemen bilgi vermeniz ve hasar tespit tutanağı hazırlanması doğrultusunda yardım talep etmeniz gerekmektedir. Eğer kargo şubesinden gerekli yardımı alamaz iseniz bize bilgi vermenizi rica ederiz.

Kargo görevlisine tutanağı hazırlatarak ürünü bize ulaştırmanız sonucunda, değişim işlemleriniz hızlı bir şekilde tamamlanacak ve tarafınıza bilgi verilecektir.

    
ÖNEMLİ : Elinize hasarlı ulaşan ürününüzü size teslimatı yapan kargo firması ile bize göndermelisiniz.


Faturam siparişimle birlikte teslim edilmedi ne yapmalıyım?

Kargo ile teslimi yapılan siparişlerin, tamamı faturaya göre ve fatura ile kargo firmasına teslim edilmektedir.
Resmi faturalarımız yollanan siparişinizin ayrılmaz bir parçasıdır. Faturanız, siparişinizin yer aldığı kolinin dışında, şeffaf plastik bir cep poşeti içinde size ulaştırılmaktadır.

Herhangi bir nedenden dolayı kargo firması tarafından bu cep içerisinde bulunan fatura size teslim edilmez ise lütfen kargo yetkilisine hatırlatınız ve ısrarla isteyiniz.

Tüm taleplerinize rağmen teslim edilemeyen fatura için lütfen tutanak tutturunuz ve bize bildiriniz. En kısa zamanda kargo firmasının bulması sağlanacak veya aslı gibidir kaşeli bir kopyası tarafımızdan size yollanacaktır.


Gelen ürün benim sipariş ettiğim ürün değil? (Numarası, rengi veya ürün kodu farklı)

Hatalı gelen ürünü size en yakın BUENZA mağazasından değiştirebilir veya iade/değişim formu ve faturası ile birlikte MNG kargo ile bize gönderebilirsiniz. Ürün bize ulaştığında değişim yapılarak en kısa sürede tarafınıza doğru ürün gönderilecektir.


Gelen ürün kusurlu, ne yapmalıyım?

Hatalı gelen ürünü size en yakın BUENZA mağazasından değiştirebilir veya iade/değişim formu ve faturası ile birlikte MNG kargo ile bize gönderebilirsiniz. Ürün bize ulaştığında değişim yapılarak en kısa sürede tarafınıza yeni ürün gönderilecektir.


Siparişimde bulunan ürünlerin hepsi bana ulaşmadı?

Siparişinizde 1´den fazla ürün bulunduğu durumlarda gönderimlerimiz parçalı olarak yapılabilmektedir.

Ürün sayısı ile size ulaşan faturada belirtilen ürün sayısı aynı olmalıdır. Parçalı her gönderim için ayrı fatura düzenlenmektedir.

Faturada belirtilen ürünler pakette bulunmadığı takdirde kargo görevlisinden tutanak tutmasını isteyiniz ve bizimle irtibata geçiniz.


Teslimat zamanında adreste kimse bulunamazsa ne olacak?

Kargo görevlisi eğer adreste kimseyi bulamazsa, "Kargo İhbar Notu" bırakır ve kargoyu şubeye geri getirir. Bu durumda kargonun alıcı tarafından 3 gün içinde şubeden alınması gerekmektedir.


Sipariş verdikten sonra alıcı ismini veya adresini değiştirebilir miyim?

Siparişiniz henüz sevk edilmediği takdirde alıcı ismini veya adresini değiştirebilirsiniz. Adresinize gelecek olan kargo görevlisi kimlik kontrolü yaparak vermiş olduğunuz isme teslimat yapacaktır.


Kargo Teslimatı Sırasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Sitemizden verdiğiniz siparişiniz de bulunan ürünler size ulaştığında kargo görevlisi yanınızdayken isterseniz teslim fişini imzaladıktan sonra kargo paketini açıp kontrol edebilirsiniz. Paket içeriğinde herhangi bir yanlışlık ya da eksiklik söz konusu ise kargo tutanağı hazırlatarak bize geri gönderebilir ya da bilgi verebilirsiniz.
Bu gibi durumlarda kargo görevlisi ile herhangi bir sorun yaşarsanız bize hemen bilgi vermenizi rica ederiz. Tarafımızdan gerekli müdahale en kısa sürede yapılacak ve sorununuz çözüme kavuşturulacaktır.


 Hangi şehirlerden sipariş verebilirim?

Türkiye´nin her yerinden sipariş verebilirsiniz. Türkiye içinde herhangi bir konum sınırlamamız yoktur. Ürünlerin teslimatları yalnızca çalışmakta olduğumuz kargo firmasının bulunduğu bölgelerde yapılabilmektedir. Anlaşmalı olduğumuz kargo firmasının şubesinin olmadığı bölgelerde teslimat yapılamadığından dolayı, müşterilerimizin paketin ulaştırılabildiği kargo şubesine giderek paketi elden teslim almaları gerekebilmektedir.


Yurt dışından sipariş verebilir miyim?

Şuan için Türkiye dışına gönderim yapılamamaktadır.

 

Buenza.com'dan yapmış olduğunuz alışverişinizin ödemesini ne şekilde yapmak istediğini seçtiğiniz ekrandır. 

Ödeme bölümünde sipariş tutarınızın tamamını kredi kartınızdan tek çekim veya taksitli olarak, banka hesabımıza havale yaparak veya posta çeki ile ödeyebilirsiniz. 

Parçalı Ödeme Özelliği


Parçalı ödeme de ürünün tutarını ister kredi kartınızla ister havale ile ödeyebilirsiniz. Ödeme sayfasında kredi kartınıza ait bankayı ve taksit sayısını seçtikten sonra ödeyeceğiniz miktarı yazıp onaylayınız. Kalan tutarı havale yapacağınız bankayı seçerek ödemeyi tamamlayınız.

Birden fazla kredi kartı ile ödeme yapılmamaktadır.

Kredi Kartı


Kredi kartıyla yapacağınız ödemelerde kullanacağınız ekrandır. Öncelikli olarak hangi banka kartıyla ödeme yapacağınızı belirlemeniz gerekmektedir. Banka seçimini yaptıktan sonra taksit adetini seçiniz. Kredi kartı bilgilerinizi doğru ve eksiksiz girmeniz gerekmektedir.

Ödenecek tutar bölümünde gördüğünüz tutar seçmiş olduğunuz banka veya taksit adetine göre değişiklik gösterebilmektedir. Peşin fiyatına taksitli satın alma yapıyorsanız sayfanın üst tarafındaki sipariş tutarıyla ödenecek tutar aynı olacaktır.

Ödenecek tutar kredi kartınızdan ne kadar para çekileceğini göstermektedir. 'Ödemeyi Onayla' butonuna basarak siparişinizi sonlandıracaksınız ve karşınıza gelen ekranda tüm siparişinizin onayını veren ve ayrıntılı dökümünü veren fatura örneği karşınıza gelecektir.

Havale


Havale ile ödeme yapmak istediğiniz bankayı seçtikten sora lütfen Buenza.com'un banka hesap numarasını bir yere not alın veya bir sonraki adımda çıkacak olan 'Onay' penceresini yazıcıdan bastırın.

Havale yapacak olan kişinin adını yazınız. Banka ekranlarında sizden gelen havaleyi hızlı bir şekilde görebilmemiz için havale yapacak kişinin adının doğru yazılması büyük önem taşımaktadır.Havale terciğini kullanarak sadece TL havalesi yapılabilmektedir.

Banka hesabına 2 iş günü içinde Havalenin yapılması gerekmektedir.

Aksi durumda siparişiniz iptal edilecektir.

Posta Çeki


Posta çeki ile ödeme yapmak istediğiniz Posta çeki hesabı otomatik gelmektedir. Posta çeki hesabını bir yere not alın veya bir sonraki adımda çıkacak olan Onay penceresini yazıcıdan bastırın.

Posta çeki tercihini kullanarak sadece TL havalesi yapılabilmektedir.

Posta çeki hesabına 2 iş günü içinde Havalenin yapılması gerekmektedir.

Aksi durumda siparişiniz iptal edilecektir.

-->
Customers who bought this item also bought
₺1.299,94
₺999,95