Kargo Takip

           İADE ve DEĞİŞİM ŞARTLARI

                 Şirketimiz, tüketici haklarını korumakta ve satış sonrası müşteri memnuniyetini en ön planda tutmaktadır. Satın aldığınız ürünlerle ilgili yaşayabileceğiniz memnuniyetsizlik, üretim ve servis kaynaklı her türlü sorun, titizlikle değerlendirilmekte ve en kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır.
 
·         ÜRÜN SEVKİYATI
 
              Ürünleriniz sipariş tarihini takiben 1 ya da 2  iş günü içerisinde ilgili  kargo firmasına teslim edilmektedir.
 
·         İADE VEYA DEĞİŞİM YAPILACAK ÜRÜNÜN FATURASI
 
                 İade ve değişimi yapılacak ürünün faturasının tüm nüshaları ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir.
İade ve değişimi yapılacak ürünün faturasının yanında iade bölümü mevcuttur. İade ve değişim işlemleriniz için bu bölümü doldurmanız gerekmektedir.
 
·         DEĞİŞİM YAPILACAK ÜRÜN
 
 1. Tarafınıza ulaşan, kullanılmayan, ambalajı bozulmamış, etiketi üzerinde ürünün değişimini, teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde, faturanızın yanında bulunan değişim bölümünü doldurarak,ürün değişimi ya da beden değişimi talep ettiğinizi belirterek tarafımıza Akbay Tekstil adına MNG Kargo ile alıcı ödemeli olarak gönderdiğiniz  takdirde işleminiz yapılacaktır. (İadenizi gönderdikten sonra, gerekli olması halinde sizden MNG Kargo'ya ait 12 haneli gönderi kodunuz talep edilebilir. Sorun yaşamamanız adına, gönderi kodunuzu lütfen saklayınız.)
 
Bunun dışında herhangi bir kargo şirketiyle elimize ulaşan ürünlerin iadesi ve ulaşım bedeli kabul edilmeyecektir.
Ürünlerinize ilişkin değişim işlemi 1 kez gerçekleştirilebilmektedir.
Ürününüz tarafımıza ulaştığı gün itibariyle 1 ya da 2  iş günü içerisinde işlem görecek olup  bu süreçte sistemimizde ürün mevcut ise işleminiz  yapılarak tarafınıza sevkiyatı yapılacaktır. Aksi taktirde size geri dönüş yapılıp, bilgisi verilecektir.

2. Tarafınıza ulaşan, kullanılmayan, ambalajı bozulmamış, etiketi üzerinde ürünün değişimini, teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde faturanızı ibraz ederek mağazalardan beden değişimi yapılabilmektedir. Fakat ürünün aynı kodda başka rengi ve bedeni olması şartı ile ürünün diğer renk varyantları ile değişimi de mümkündür.
 
3. Değişimi yapılan ürüne ilişkin iade işlemi yapılamamakta olup, her sipariş için değişim ya da iade hakkı tek seferlik bir seçimlik haktır.

4. Niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan hijyenik durumu hassas olan ürünlerin(iç çamaşırı, mayo, kozmetik vb.) iade ve değişimi yapılmamaktadır.
 
·         İADESİ / İPTALİ YAPILACAK ÜRÜN (CAYMA HAKKI)
 
                   Satış Sözleşmesinin Cayma Hakkı maddesi kapsamında tarafınıza ulaşan, kullanılmayan, ambalajı bozulmamış, etiketi üzerinde ürünün iadesini teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde, faturanızın yanında bulunan iade bölümünü doldurarak, tarafımıza gönderimini gerçekleştirdiğiniz ürünlerin tutar iadesi talep ettiğinizi belirterek Akbay Tekstil adına MNG Kargo ile gönderdiğiniz takdirde işleminiz yapılacaktır.(İadenizi gönderdikten sonra, gerekli olması halinde sizden MNG Kargo'ya ait 12 haneli gönderi kodunuz talep edilebilir. Sorun yaşamamanız adına, gönderi kodunuzu lütfen saklayınız.)
                   Bunun dışında herhangi bir kargo şirketiyle elimize ulaşan ürünlerin iadesi ve ulaşım bedeli kabul edilmeyecektir.
Ürününüz  tarafımıza ulaştığı gün itibariyle iade işleminiz  10 iş günü içerisinde yapılacak olup, İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Genel prosedür olarak bir sonraki dönem ekstresine (1 ay) yansıtılmaktadır. 
Online satış ve mağaza stoklarının farklılığı sebebiyle ürünlerinizle ilgili mağazalarımızdan işlem yapılamamaktadır.
 
·         SİPARİŞ İPTALİ


             Değerli müşterilerimiz yanlış verdiğiniz veya vazgeçtiğiniz  siparişlerinizi iptal ettirebilirsiniz. Bazen yoğunluktan mailler geç kontrol edilmektedir. Ürünün kargoya verilmiş olma ihtimali ortaya çıkmaktadır. İptal işlemlerinde ürün kargoya verilmemişse ücretin tamamı işlemi gerçekleştirdiğiniz yöntemle iade edilir.
 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR